Пілотний проект «Електронний суд»

Відповідно до наказу ДСА України від 22.12.2018 №628 «Про проведення тестування підсистеми «Електронний суд» у місцевих та апеляційних судах», з 22 грудня 2018 року в усіх місцевих й апеляційних судах розпочалась експлуатація підсистеми «Електронний суд» у тестовому режимі.

Правові питання функціонування підсистеми «Електронний суд» урегульовані у Розділі XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 №30 (у редакції – рішення Ради суддів України від 02.03.2018 №17 зі змінами).

Обмін електронними документами між судом, органами системи правосуддя, фізичними особами й учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.

Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету; подавати позовні заяви й інші, передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення й інші електронні документи.

Також за допомогою зареєстрованого електронного кабінету формуються проекти (створюються шляхом заповнення відповідних форм, редагуються, долучаються), підписуються та подаються до суду електронні запити, скарги, пропозиції й інші непроцесуальні звернення, що стосуються діяльності таких органів, а також отримуються відповіді на них.

Таким чином подання процесуальних документів до суду в електронному вигляді здійснюється за допомогою Електронного кабінету. Для можливості користування сервісом Електронного суду необхідно пройти передбачений підсистемою порядок реєстрації офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) з обов’язковим використанням власного електронного цифрового підпису.

Здійснити реєстрацію у підсистемі можна за посиланням  https://id.court.gov.ua

           

                                                             

Перед початком реєстрації рекомендуємо переглянути відеоінструкцію («Відеодопомога») з покроковим алгоритмом дій.

Також у своєму електронному кабінеті учасник справи може сплатити судовий збір й інші платежі в режимі онлайн, а також сформувати й надати електронне доручення іншій особі.