Facebook Twitter Youtube

Порядок організації та проведення особистого прийому громадян в Шостому апеляційному адміністративному суді

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ голови Шостого апеляційного адміністративного суду

від 29.04.2025  № 26

 

 

ПОРЯДОК

організації та проведення особистого прийому громадян в Шостому апеляційному адміністративному суді

 

I. Загальні положення

 

  1. Цей Порядок визначає основні вимоги щодо організації та проведення особистого прийому громадян в Шостому апеляційному адміністративному суді (далі - Суд).

 

  1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про звернення громадян» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997року № 348 (далі - Інструкція).

 

  1. Особистий прийом здійснюється з метою реалізації громадянами конституційного права на звернення та сприяння у вирішенні проблемних питань, з якими громадяни звертаються до суду, в порядку та у межах компетенції, визначених чинним законодавством.

 

 

II. Організація особистого прийому громадян

 

  1. Особистий прийом громадян здійснює голова суду, заступники голови суду та керівник апарату суду за попереднім записом згідно з затвердженим у Суді графіком. У разі відсутності посадової особи особистий прийом громадян здійснює особа, яка виконує її обов’язки.

 

  1. Прийом громадян проводиться у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корпус 30, згідно з затвердженим у Суді графіком.

 

  1. Графік та інформація про порядок організації та проведення особистого прийому громадян оприлюднюються на офіційному вебсайті та в приміщенні Суду в доступних для вільного огляду місцях.

 

  1. Особистий прийом громадян проводиться за попереднім записом. Попередній запис  на  особистий  прийом здійснює відділ забезпечення роботи керівництва суду.

Попередній   запис  на  особистий  прийом здійснюється в робочий час не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня прийому за адресою: м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корпус 30; за телефоном: (044) 254-22-39 або шляхом подання звернення до Суду (у тому числі засобами електронного зв’язку).  

  1. Прийом громадян, які мають встановлені законодавством пільги, здійснюється в першочерговому порядку.

 

  1. Під час попереднього запису на особистий прийом з'ясовуються прізвище, ім'я, по  батькові,  місце  проживання  громадянина,   контактний номер телефону, зміст порушеного питання.

У разі відмови громадянина чи його представника у наданні інформації про себе та/або про особу громадянина, чиї інтереси представляються, документів, підтверджуючих повноваження, інформації про зміст порушеного питання, за яким можливо визначити наявність функціональних повноважень Суду на його розгляд, запис визнається таким, що не відбувся за ініціативи заявника.

 

  1. У записі на особистий прийом може бути відмовлено з таких підстав:

1) повторне звернення від одного і того самого громадянина з одного і того самого питання, якщо перше вирішено по суті;

2) звернення стосується питань, які підлягають вирішенню в порядку, встановленому процесуальним законодавством;

3) порушується питання щодо надання правових консультацій та роз’яснень законодавства;

4) якщо питання, порушені у зверненні, не відносяться до компетенції  Суду.

Про відмову в записі та причини відмови громадянинові надаються відповідні роз’яснення, за підписом керівника апарату суду або особи, яка виконує його обов’язки.

 

 

III. Проведення особистого прийому громадян

 

  1.  До початку особистого прийому громадянин повинен пред'явити документ, що посвідчує його особу, та в разі потреби – документ, що підтверджує його повноваження, право на встановлені законодавством пільги.

Під  час прийому може бути присутній також представник заявника, повноваження якого оформлені в установленому чинним законодавством порядку, перекладач.

Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому не допускається.

 

  1.  Під час особистого прийому громадян відомості щодо кожного  громадянина вносяться до Журналу обліку особистого прийому громадян у Суді, за формою визначеною додатком до цього Порядку.

 

  1. Прийом проводиться, як правило, в одному із залів судового засідання, вільного від слухань.

 

  1. З метою  підтримання  громадського   порядку  під  час  особистого прийому громадян  можуть  бути  присутні  працівники Служби судової охорони, працівники відділу (служби) судових розпорядників.

 

  1. Для забезпечення кваліфікованого роз'яснення порушених громадянином питань до розгляду звернення можуть залучатися працівники апарату суду.

 

  1. Якщо вирішення питання, з яким звернувся громадянин, не належить до компетенції Суду, громадянину роз'яснюється, до якого органу чи посадової особи слід звернутися, у разі якщо Суд володіє такою інформацією.

 

  1. Повторний прийом з питань, що вже розглядалися на особистому прийомі, проводиться в тому випадку, якщо порушене питання не було вирішене по суті.

 

  1. У разі коли порушене     питання    вирішити     безпосередньо під час особистого  прийому  неможливо  через  його  складність  та/або необхідність додаткового  вивчення,   громадянинові   може   бути   запропоновано  викласти його у формі письмового звернення.

Подане громадянином під час особистого прийому письмове звернення розглядається в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян», і реєструється згідно з Інструкцією.

 

  1. Голова суду, заступники голови суду та керівник апарату суду забезпечують прийом усіх  громадян,  якими  здійснено  запис   на  прийом, у межах робочого часу Суду та визначених графіком годин прийому.

 

  1. Прийом громадян, які запізнилися, не здійснюється. Не допускаються на особистий прийом особи, які мають наявні ознаки стану сп’яніння (алкогольного чи наркотичного).

 

  1. Про результати розгляду звернень, поданих на особистому прийомі громадян (усних та письмових), здійснюється запис у Журналі обліку особистого прийому громадян, зокрема із зазначенням дати та номера листа, в разі надання письмової відповіді.

 Про відсутність особи на особистому прийомі, та причини такої відсутності (у разі наявності відповідної інформації у Суді) у Журналі обліку особистого прийому громадян здійснюється відповідний запис.

 

  1. Про відсутність особи на особистому прийомі та причини такої відсутності (у разі наявності відповідної інформації у Суді) працівниками відділу забезпечення роботи керівництва суду складається акт, який підписується начальником відділу (служби) судових розпорядників, начальником відділу забезпечення роботи керівництва суду та керівником апарату або особами, які виконують їх обов’язки.

Підписаний акт зберігається у відділі забезпечення роботи керівництва суду. Про складення акта робиться відмітка в Журналі обліку особистого прийому громадян.

 

  1. Облік особистого прийому громадян здійснює відділ забезпечення роботи керівництва суду.

 



 

 

 

 

 

 

Додаток до Порядку організації та проведення

особистого прийому громадян

в Шостому апеляційному адміністративному суді

 

 

 

 

КАРТКА /ЖУРНАЛ/
обліку особистого прийому громадян

N
пп 

Дата прийому 

Хто приймає 

Прізвище, ім'я, по батькові, адреса чи місце роботи, категорія /соціальний стан/ громадянина 

Порушені питання 

Кому доручено розгляд, зміст доручення, термін виконання 

Наслідки розгляду, індекс, дата одержання відповіді від виконавця 

короткий зміст 

індекси 

5а 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •